Hlavní stránka » Mazda, Slovníček

Mazda Nagare – designový styl

Žádný komentář

Mazda vytvořila nový designový „jazyk“ a nazvala ho NAGARE (vyslovuje se to na-gah-reh, což znamená v japonském jazyku „tok“ a ztělesnění pohybu). Tento nový styl je inspirován v přírodě a jejích živlech. Nagare vychází ze studií pohybu, a jeho působení na své okolí. Ve svých konceptech Mazda použila inspiraci v tvarech a liniích například vanoucího větru v písečných dunách, nebo proudu horské řeky, nebo vzdušných proudů.

Z těchto jednotlivých prvků vznikaly koncepty vozů jako samotný Nagare koncept, který tento nový designový styl Mazdy započal. Další koncepty brzo následovaly: studie vozu Taiki, byla inspirována větrem, Kiyora byla inspirána dravou horskou řekou, Ryuga našla inspiraci ve vroucím proudu lávy, dále Furai ztělesňuje vichřici a její zvuk, inspirací pro vůz Hakaze byl pohyb větru v písku a nakonec studie vozu Kazamai nám má ukazovat střet větrných sil.

Nové designové a konstrukční prvky, které designéři Mazdy získali prací na těchto vozech používájí při navrhování nových generací sériově vyrábených vozů Mazda. Vliv Nagare můžete vidět na nové vizáži vozu Mazda 3.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.