Hlavní stránka » 2008, Mazda

Mazda Kazamai – asijský crossover

20 dubna 2009 Žádný komentář

Mazda KazamaiCrossover s názvem Kazamai což v překladu z japonštiny značí „křížení větrů“ tedy jakýsi střet sil se vyznačuje sportovním vzhledem pokračujícím v Nagare směru automobilky Mazda. Se svojí šířkou 1930mm , délkou 4520 mm a 1500 mm výškou nepatří zrovna mezi malé vozy.

Koncept je obut do pneumatik 265/45 R22, které jsou na 22-palcových kolech. Část mezi předními podběhy kol a střešními sloupky je určena pro vyjádření pohyblivosti a dynamiky větru podél boku vozidla. Linky na bocích představují rychlé a elegantní crosswinds. Kapota snížená uprostřed zdůrazňuje dynamický vzhled. Vertilálně se otevírající dveře se už staly jakýmsi statutem klasiky u konceptů.

Navzdory mohutnému vzhledu bylo dosaženo dobré aerodynamiky pomocí ploché podlahy, zadního difuzoru a nízká linie střechy. Vůz Kazamai byl koncipován co do nejmenší váze, takže použití hliníku na a jeho slitin na kapotě, podvozku a motoru není žádným překvapením.

Benzínový motor o objemu 2,0-litr DISI s variabilním ovládání ventilů je efektivní vůči hranici šetrné spotřeby paliva a produkovaného výkonu. V kombinaci s šest-rychlostní automatickou převodovkou je tento vůz přibližně o 30 procent méně „žravý“ než klasický motor MZR 2,0-litr. Také byl velý důraz kladen na bezpečnost které pomáhá kapota, která je efektivní v absorbování energie nárazu. Koncep Mazda Kazamai je také vybaven systémem pokročilé dynamické kontroly stability (DSC).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.