Hlavní stránka » 2008, Ford

Ford Ranger – pořádný tahoun

Žádný komentář

Ford Ranger MaxV roce 2008 byl na Autosalonu v Thajsku představen tento koncept Ranger Max, který vychází ze svého předchůdce Ford Ranger, avšak přichází s redesignovanou mohutnou chromovanou maskou, rozšířenými blatníky a novým nárazníkem. Vůz je obut do 18-ti palcových litých kol s pneumatikami o rozměrech 285/60 R18.

Cílem bylo vytvořit vůz který vypadá skvěle, svalnatě ale aby to byl zárověň pořádný tahoun který si poradí s jakoukoliv prácí,což se podle všeho podařilo. Na vzhledu pracovali designéři pick-upů z Thajska a týmu designérů z Asie a Afriky. Použitý oranžový matný lak byl inspirován průmyslovými nástroji a vozidly které v hojné míře využívají právě oranžové barvy.

V každém prvku vozu Ranger Max je něco z průmyslového odvětví jako průmyslové stroje a také například byla použita inspirace i z horolezeckých karabin na kterých vám na skále záleží život a tak to taky bylo prezentováno jako jistota ,bezpečnost. Například na uchopeních rukojeti jsou označeny (jako návod na elektrickém nářadí nebo u letadel ) slovem Grab (Chyť). Ve stejném stylu je „popsána“ nádrž nápisem FUEL (Palivo).

Ranger Max byl projektován s tím že chtěl ukázat v Asii nový pohled na pracovní stroje které jsou výkonné,silné a přesto charizmatické. Mohutná chromovaná maska s tříčlánkovou mřížkou v kombinaci s dynamickými moderními světly jen vyzařuje nově nastíněný designový styl Fordu který by se měl objevit v nových verzích tohoto vozu.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.