Hlavní stránka » 2007, Toyota

Toyota FT-HS – hybridní sporťák

Jeden komentář

Toyota FTKoncept Toyota FT představený v roce 2007 v americkém Detroitu kombinuje sportovní zaměření s hybridním systémem pohonu. Snaží se o snoubení lehkých materiálů jako karbon a hliníkových slitin a aerodynamických tvarů jako snížený podvozek zadní vysunovací spoiler. Design vznikl v designovém studiu Calty v Kalifornii.

Vůz je poháněn vidlicovým šestiválcem o objemu 3,5 litru a je kombinován s elektromotorem napájeném z palubní vysokonapěťové sítě, která pracuje s 650 V dohromady o výkonu 300kW. Vůz je navržen pro zákazníky kteří chtějí sportovní vůz ale s důrazem na ekologii a nové technologie. Zadní nárazník stejně jako odklápitelná střecha a zadní sloupky jsou vyrobeny z karbonových kompozitů.

Se svými rozměry na délku 4326 mm,na šířku 1859 mm a výšku 1290 mm patří mezi střídmější vozy avšak s nízkou hranou střechy. Přední světlomety obdařené technologií LED diod jen doplňují futuristický vzhled totoho konceptu FT. Zadní světlomety spojené v jednu linii jsou podobné nápadu použitém na předních světlometech vozu Honda Civic 8. generace. Integrovaný přítlačný spoiler se vysunuje po dosažení určité rychlosti a zlepšuje přítlak a stabilitu této studii. Tento prvek bývá často používán u vozů Porsche.

V 4-místném interiéru jsou použity hi-tech materiály jako titan a karbon. Elegantní prvky ve vozu jako kontrolky využívající dotykové technologie jen podtrhují exluzivitu tohoto modelu. Stejně tak odklápitelná střecha která se odklápí do prostoru zadních sedadel takže vytváří z této studie Toyota FT dvoumístný kabriolet.

Video

Jeden komentář »

  • Anča

    Před domem by se krásně vyjímalo:-) Och!nádherné a výkonné auto…Toyoty a lexusy prostě miluji, jiné auto bych už nikdy v životě nechtěla.Jsou to spolehlivá auta…a nádherná!

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.