Hlavní stránka » 2010, Novinky, Toyota

Toyota FT-CH – nový „bratříček“ Priusu

Jeden komentář

Toyota Ft-ChDíky celosvětovému úspěchu s 3 generacemi vozu Prius, se Toyota rozhodla rozšířit „rodinu“ Priusů o několik dalších vozů. Dohromady by mělo přijít na trh až 8 nových hybridních automobilů. Těmito vozy patřící včetně Priusu do ekologické rodiny vozů, chce Toytota ovládnout trh s hybridy a elektromobily.

Prvním vozem, který by se měl dostat do výroby (pravděpodobně s jiným jménem) je koncept Toyota FT-CH. Tento vůz byl představen před pár dny na Detroitském autosalonu v USA. Design vozu označovaný 8-Bit je prací evropských designérů z centra Toyota ED2. Toto designové centrum sídlí v Nice (Francie). Designéři znovuoživili tento styl designu, protože 8-Bit se dostává znovu do popředí jako retro styl. Jak už nejspíše každý zjistil, tak retro je v poslední době oblíbenější a oblíbenější.

Pětidvéřová Toyota FT-CH má být nabízena jako klasický hybrid, tedy o pohon se bude starat spalovací agregát a elektromotor. Bohužel nebylo ještě oficiálně řečeno přesné výkony použitých motorů. Avšak pohon pro tento model by měl vycházet z třetí generace Toyoty Prius.

Oproti Priusu bude mít tento nový model menší rozměry (3,9 metru dlouhý a 1,7 metru šířky) a celkově by měl být FT-CH zaměřen spíše na zábavu, než rodinný styl. Tomu odpovídá čtyřsedadlová koncepce interiéru. V koncepční verzi byla použita velmi vzdušná plátěná sedadla. Bohužel ty se v sériové verzi pravděpodobně neobjeví, protože jejich používání by nebylo moc bezpečné. Jak je vidět tak úspěch modelu Prius automobilku Toyotu nakopl a bude se snažit z fenoménu Prius dostat každou korunu, či japonský jen.

Video

Zdroj: Conceptcarz.com

Jeden komentář »

  • Petr

    Tak snad cena bude nižší než u klasickýho Priusu.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.