Hyundai HCD10 Hellion – dobrodruh do lesa

Hyundai HellionDnes se lehce vrátíme do minulosti (přesněji do roku 2007) a představím vám koncept Hyundai HCD10 Hellion. Stejně jako jeho název je i celý tento vůz zvláštní. Vůz Hyundai Hellion je určen především náročným uživatelům a dobrodruhům, kteří svůj vůz netrápí pouze v městském provozu, ale vyjedou také i na nezpevněné lesní cesty.

Kvůli záměru zaměřit vůz tímto směrem, jsou na voze krátké převisy, podvozek zakrytý plastovým krytem a zvětšené blatníky. Opravdu netradičně vypadají „trčící“ zadní světlomety, které jsou jako malá křidélka. O funkčnosti tohoto řešení by se dalo ale jistě pochybovat.

Žebra, která tvoří skelet vozu jsou vidět i v interiéru, kde obklopují pasažéry jako ochranná klec. Interiér vozu je zajímavě řešený, protože vše podtrhuje dobrodružnost tohoto vozu. Například části sedadel se dají lehce odejmout a v mžiku jsou z nich baťohy, s kterými můžete vyrazit na horskou túru. Ve vozu Hyundai Hellion je místo pouze pro 4 pasažéry, protože střední panel pokračuje od přístrojové desky až dozadu k zadním pasažérům.

Koncept Hellion má pod kapotou třílitrový diesel V6 s vstřikováním Common-Rail. Maximální výkon motoru je 236 koní. Výkon od motoru je přenášen přes šestistupňovou automatickou převodovku na všechna 4 kola (4×4). V době svého představení byl tento motor považován za velmi „ekologický“. V dnešní době downsizingu je tento motor velmi neefektivní a zbytečně velký. Vždyť i malé motory s polovičním objemem a přeplňováním jsou schopné vytvořit skoro stejný výkon. A to dokonce s menšími emisemi.

Video

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..