Hlavní stránka » 2007, Citroen

Hybridní crossover – Citroen Hypnos

Žádný komentář

citroen hypnosTímto konceptem stojícím na 22-palcových litých kolech,využívajícím hybridní pohon ,automobilka Citroen překvapila na autosalonu v Paříži. Tento crossover který přejal některé designové prvky z dva roky starého konceptu C-Métisse který rámci Autosalonu Ženeva 2007 obdržel cenu „Louis Vuitton Classic Concept Awards 2006“ za nejkrásnější prototyp roku, samozřejmě přinesl nové technologie.

Nezvláštnější novou funkcí tohoto konceptu Hypnos je změna zabarvení interiéru a světelných podmínek ve vozu za pomocí výrazu tváře řidiče, který snímá kamera. Ta ho porovnává s přednastavenými daty a změní barevné „schéma“ ve vozu. Hypnos je dlouhý 4900 mm, široký 2036 mm, vysoký 1580 mm a má rozvor 3000 mm a těžký 1800 kg.

Tato studie Citroen Hypnos se může pohybovat pouze na elektřinu nebo na vznětový pohon a samozřejmě kombinaci obou zmíněných pohonů. Při využití jenom elektromotoru ujede koncept pouze vzdálenost 3 km rychlostí 50 km/h což je nic moc. Při použití kombinovaného pohonu je spotřeba 4,5 l na 100 km. K pohonu tohto 4-místného vozu slouží hybridní motor HYmotion4.

Tento systém kombinuje přeplňovaný vznětový čtyřválec o obsahu 2 litrů HDi DPFS o výkonu 147 kW (200 k) a točivém momentu 420 Nm s elektromotorem o výkonu 37 kW (50 k) a točivém momentu 200 Nm. Dieslový agregát je uložen vpředu a spolupracuje s šestistupňovou automatickou převodovkou, a elektromotor je umístěn v zadu vozu. Koncept je vybaven systémem Stop & Start.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.