Hlavní stránka » 2010, Citroen, Novinky

Citroen Survolt – pěkně divoký sporťáček

Jeden komentář

citroen survoltCitroen. Málokdo si představí pod jménem této automobilky sportovní vůz. V portfoliu této francouzské automobilky chybí malé sportovní vozy. Což je rozhodně škoda, jelikož pokud by vypadaly jako nový koncept Citroen Survolt, tak by o ně zájem byl. Ten představuje pohled francouzských designérů do budoucnosti automobilismu. Prý v budoucnu mají být v módě nepřehledné linie, dramatický výraz vozu, ekologický pohon a hlavní sportovní nádech. Aspoň to tak podle této automobilové studie vypadá.

Citroen Survolt vychází z předchozího konceptu Révolte od kterého si vypůjčil několik prvků a linií. Těmi myslím přední masku, boční prolis alá „kachna 2CV“, či zadní nárazník. Dalo by se říci, že Survolt je divoká verze Révoltu, protože zmiňované prvky výrazně protáhl/zvětšil/zdivočel. K tomu přidal Citroen další výrazné linie na boku a zadní spoiler, a hle máme tu koncept, který vzbudil na autosalonu povyk.

Aspoň nikdo Citroenu neodepře to, že futuristické koncepty umí. Dokonce může být pochválena za to, že většinu ze svých koncepčních vozů dostává i do sériové verze, například jako DS3. Jestli se Survolt dostane do sériové verze je ve hvězdách, ale spíše ne, protože slouží jen jako designová studie.

Vůz je nalakován černým lesklým lakem, který je kombinován s matným lakem téhož barvy. Vnitřní hrany a prolisy karoserie (kterých je voze habaděj) jsou zvýrazněny zářivou růžovou barvou. Citroen Survolt je vystaven v Ženevě na stejném rotujícím podstavci jako výše zmiňovaný Révolte. Nejspíše proto, aby bylo vidět zdivočení linií, které nastalo právě u Survoltu.

Pohonem Citroenu Survolt má být elektrický pohon, avšak žádné bližší informace nebyly zveřejněny a pravděpodobně se je nikdy nedozvíme. Přeci proč vymýšlet čím osadíme koncept, který se nikdy nedostane do výroby?

Zdroj: Worldcarfans.com + vlastní fota

Video:

Jeden komentář »

  • randy

    Proti gustu žádný dišputát, ale tohle auto bych nechtěl nikdy mít ve své garáži. Ten design je mi dost proti srsti, protože mám raději konzervativnější vozy.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.