Hlavní stránka » 2009, Citroen

Citroen DS3 Inside – oživení legendy

Žádný komentář

Citroen DS3 InsideAutomobilka Citroen se rozhodla k 90 tému výročí narozenin zakladatele citroenu (André Citroën) oživit legendární DS zkratku. Tento nový koncept DS 3 byl představen letos na Ženevském autosalonu (2009). Do sériové výroby by se měl v Evropě dostat pravděpodobně v roce 2010. Designové prvky použité na této studii budou v budoucnosti asi použity na nových generacích vozů C3, C4 a C5.

Zkratka DS znamená Different Spirit (otrocký překlad zní : Rozdílné duše). Citroen chce tímto rozpoutat svoji novou vývojou linii tzv. DS line, která by měla vycházet z stylovosti, praktičnosti a samozřejmě i kvality . DS3 je první z 3 připravovaných konceptů z této nové řady. Podle předběžného dost neurčitého prohlášení by měl být vůz DS3 poháněn ať už benzinovými, nebo dieslovými motory a to objemy 1,2 l počínaje a 2,0 l konče.

Citroen DS3 byl představen ve dvou různých verzích. Verze Séduction s tmavě hnědým lakem a s stříbrně lesklou střechou. Druhý typ Dandy kombinuje šedivý lak s perleťovým nádechem s svítivě růžovou střechou. Vůz by měl být vyráběn v závodu v Poissy, ve Francii.

Tento třídvéřový hatchback při bližším pohledu působí přeplácaně, jakoby designéři citroenu se snažili dát dohromady spoustu výrazných prvků, aby se ukázali že jsou dobře zaplaceni. Nebo je to záměr, aby se vidělo že se rozhodli vydat novou svěží cestou, která určitě souvisí s celkovým redesignem značky Citroen ke kterému se rozhodla pro nastolení nového směru a posílení značky jako takové. Jako nový „slogan“ si Citroen vytvořil „Créative Technologie“ .

Dodatek k 31. Březnu 2010: Citroen DS3 Inside se dostane do sériové výroby pod jménem Citroen DS3 (více na Sériovky.cz).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.