Hlavní stránka » 2008, Citroen

Futuristická hračka – Citroen GT

Jeden komentář

Citroen GT]Tento vůz je milníkem mezi virtuálním světem a realitou, protože vůz vznikl jako vozidlo ve hře Gran Turismo 5 pro Playstation 3 a z ní se dostal až na autosalon v Paříži 2008 kde byl představen jako nová studie Citroenu. Ve hře to byl elektromobil s v kombinaci s vodíkovým pohonem což je vskutku odvážná kombinace.

Citroen GT byl vytvořen jako závodní speciál ale stejně se nikdy nedostane do ani výroby. Hlavní ideou projektu bylo vytvořit vůz který už jenom vzhledem evokuje pohyb,snahu pořád zrychlovat. Podle toho jak to dopadlo musíte uznat že se povedlo. Šedobílý přechod na boku jen graduje celý koncept. Celá studie GT je protkaná „tekutými“ linkami, které vyvolávají dojem že je vůz v neustálém pohybu

Vzhled byl koncipován pro co nejlepší aerodynamiku. Design je jakoby tekoucí, roztáhnutý „rychlostí“ . Zadní část vozu byla protažena až skoro přehnaně do délky aby evokovala už zmíněný nápad zrychlujícího se pohybu. Modré LED diody byly použité v horizontálních hlavních světlometech uskupené do jedné linie tak aby působily respekt u ostatních závodníků. Přední nárazník této studie Citroen GT je výrazný díky rozšířených přívodů vzduchu.

Tento 2-místný vůz s délkou 4.960 m, je 2.080 m široký a na výšku má jen 1.090 m. 21-palcová kola v rozšířených blatnících jen podtrhují sportovní charakter vozu. Dveře otevírající se horizontálně umožňují řidiči a co-pilotovi rychle nasednou aby byli co nejdříve na startu závodu.Interiér je laděn do černé kůže s prvky mědi a oceli. Dvě čalouněná závodní sedadle jsou obepnuty 4-bodovými bezpečostními pásy.

Video

Jeden komentář »

  • citroen gt

    cena je kolik pockam 2 vyplaty a mam ho ne?

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.