Hlavní stránka » 2008, BMW

Retro automobil – BMW M1 Hommage

10 září 2009 Jeden komentář

BMW M1 HommageRetro studie vozu BMW M1 Hommage byla představena na soutěži automobilové elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este v italském Cernobbiu na břehu jezera Como. Tento koncept Hommage pravděpodobně skončí v technickém muzeu BMW a nikdy se nedostane do sériové výroby, což je určitě škoda. Ale naděje umírá poslední a možná se představenstvo BMW rozhodne a pošle tento koncept vstříc výrobě, avšak asi s změnami.

Podle spekulací by tento koncept měl nabízet 3 typy pohonů a to počínaje motorem o zdvihovém objemu 3 l s dvojitým přeplňováním, a motorem V10 5.0 Twin Turbo konče. Motor bude pravděpodobně uložen podle koncepce originálního vozu ve středu před zadní nápravou a poháněna budou samozřejmě zadní kola.

Lak karoserie odpovídá odstínu použítého před 30 lety má název ‚liquid orange‘. Tvar karosérie i použité designové prvky vycházejí z původního originálu. Zachovalo se například typické žebrování zadního krytu motoru, vzhled kol, ale například tehdejší výklopné (flip-up) světlomety byly nahrazeny 4 kulatými světlomoty, které se objeví po nastartování v temné štěrbině pod ostrou hranou kapoty.

Koncept M1 Hommage je tzv. supersport, čemuž odpovídá i designové ztvárnění. Výrazné „svalnaté“ tvary, ostré linie táhnoucí se přes bok, dlouhý rozvor a velmi nízká karoserie. Na masce jsou nepřehlédnutelné (tak typické pro BMW) oblé ledvinky. Také výrazné prolisy na kapotě s třemi průřezy evokují pocit rychlosti a sportovního vozu.

Video

Jeden komentář »

  • Perníček Mu

    Skoda nechat takove krasne auto nevyrabet !!! Vypada jak averze Lamborghini , ale neva treba pojedou stejne vypada luxusne 😛 ja bych ho bral 😉

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.