Hlavní stránka » 2008, Peugeot

Peugeot RC HYmotion4 – francouzský lev ukazuje drápy

Žádný komentář

Peugeot RC HYmotion4Tento 4-místný koncept se vyznačuje dynamickým vzhledem v kombinaci hybridním pohonem. Při prvním pohledu na masku tohoto výrazného vozu vás překvapí peugeotský lev kterého by jste zde určitě nečekali. Karoserie vozu je dlouhá 4716 mm, široká 1905 mm a vysoká pouze 1235 mm. Celá konstrukce je ze slitin hliníku a povrchové díly jsou z kompozitních materiálů díky kterým má toto robustní kupé pohotovostní hmotnost 1425 kg.

Sportovní kupé RC HYmotion4 je poháněno hybridním systémem pohonu. Pohonné ústrojí je netradičně rozloženo,a to tak že benzinový přeplňovaný motor 1,6 THP o výkonu 160 kW je umístěn vzadu uprotřed,a v předu je synchronní elektromotor s trvalými magnety 70 kW,který je poháněn lithium-iontovými bateriemi (jsou dobíjeny při brzdění a zpomalovaní vozu), které jsou uloženy ve střední konzoli tohoto konceptu.

Je zde použita 6-stupňová převodovka která je řízená elektronicky, stejně tak jako synchronizace obou pohonných agregátů. Také díky tomu nejvyšší dosažitelná rychlost s touto studií HYmotion4 je rychlost 295 km/h, jeho zrychlení z 0-100 km/h je 4,4 s, a přitom kombinovaná spotřeba (díky hybridnímu pohonu) má hodnotu 4,5 l/100 km (emise CO2 109 g/km).

Použití LED světlometů šípovitého tvaru koresponduje s protáhlými liniemi které se táhnou po celé délce vozu, který díky nim vypadá dynamicky a agresivně. Stejně tak otvory sání s elektronicky ovládanými klapkami které zajišťují efektivní chlazení motorového prostoru. Díky použití určitých prvků na karoserii je součinitel aerodynamického odporu je dost nízký – 0,24. Pravděpodobně tento vůz se nedostane na trh,ale designové prvky z této studie určitě budou použity na některých budoucích vozech z portfolia Peugeotu.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.