Hlavní stránka » 2007, Hyundai

Hyundai Veloster Coupe – nový král segmentu kupé?

Žádný komentář

Hyundai Veloster CoupeHyundai Veloster (vyvíjen pod kódovým označením HND-3) je postaven na platformě modelu i30. Toto sportovní čtyřmístné coupé bylo vyprojektováno v designovém a technickém středisku společnosti Hyundai ve městě Namyang, a je zaměřen na mladší generaci zákazníků kteří si kupují první auto.

Jako pohon tomuto konceptu slouží přeplňovaný zážehový motor se zdvihovým objemem 2,0 l. Hnací moment je přenášen na přední 20-palcová kola o rozměrech 245/35 přes pětistupňovou automatickou převodovku. Studie Veloster se svými rozměry na délku 4,1 m, šířku 1,79 m ,výšku 1,45 m a s rozvorem 2,6 m by se měl pravděpodobně dostat do sériové výroby, když je dokonce postaven na existující a vyráběné platformě převzaté z evropského modelu Hyundai i30.

Svoji premiéru si tento třídvéřový vůz odbyl na autosalonu v Soulu. Jak už bylo zmiňováno vůz je koncipován pro mladší generaci čemuž i odpovídá nezvyklý název ( velocity = rychlost) a roadster = vůz bez střechy ). Přední maska je dravě stylizovaná, avšak celkem decentně zapracovaná do celkového vzhledu. Za zmínku stojí také panoramatická prosklená střecha táhnoucí se přes celou střechu která je uprostřed protknutá pevným dílem střechy. Stejně tak i zadní část vozu se nese v zvláštním stylu,ať už zmíníme mohutné lemy blatníků nebo zvláštní zadní světlomety.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.