Hlavní stránka » 2007, Chevrolet

Chevrolet Beat – novinka koncernu GM

Žádný komentář

Chevrolet Beat3-dvéřová studie Beat byla představena poprvé v New Yorku v roce 2007 společně s dalšími dvěmi koncepty od Chevroletu. Po internetovém hlasování který z těch 3 konceptů je nejlepší zvítězil drtivě právě Beat (hlasovalo přibližně 1,9 milionu hlasujících). Načež se společnost Chevrolet rozhodla že Beat se dostane do sériové výroby, byť se změnami. Bude se prodávat pod názvem Chevrolet Spark a podle mého z původního neobvyklého konceptu nezůstalo moc věcí.

Tento hatchback oděný do zeleného laku Vertigo Green je poháněn 1.2 litrovým benzínovým přeplňovaným motorem s automatickou prevodovkou. Beat je postavený na 17-palcových kolech která jsou umístěna co nejvíc v rozích vozu. Celý koncept Beat byl vytvořen v designerském centru GM v jihokorejském Incheonu.

Zaměření na mladé lidi kteří vyžadují sportovní jízdu a nové technologie byl dobrý krok, protože Chevrolet Beat určitě zaujme. Dynamické světlomety z LED diod které vévodí přední masce jen podtrhují dravý styl této studie. Stejně tak nápad „ukrýt“ kliky v B sloupku tak aby nenarušovali linie vozu byl zajímavý nápad.

Dodatek k 23. Březnu 2010: Chevrolet Beat se dostane do sériové výroby pod jménem Chevrolet Spark (více na Sériovky.cz).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.