Hlavní stránka » 2008, Honda

Ekologické kabrio – Honda OSM

Žádný komentář

Honda OsmStudie sportovního vozu Honda OSM s nízkými emisemi byl představen v Londýně na autosalonu. Dvou-místný vůz nesoucí název OSM (Open Study Model – Studie otevřeného modelu ) svým vzhledem vychází částečně z vozů Honda Civic 9. generace a Honda CR-Z. „Chceme ukázat, že i nízkoemisní automobil může být atraktivní,“ řekl Andreas Sittel, ředitel projektu OSM.

Honda se nezmiňuje o tom, co by vlastně mělo pohánět model OSM. Avšak jsou informace že zmíněný pohon je spojen s poháněnými koly přes převodovku kterou ovládá polosekvenční řadicí páka . Přímo do řadicí páky je integrováno červené tlačítko zapalování,takže se tento vůz startuje stejně jako poslední generace Hondy civic.

Světlomety s LED technologií kterými je vybaven tento koncept jsou už jakýmsi standardem v poslední době. Lak použitý na tónování karoserie byl použit odstín nazvaný Mystic pearl. Sedadla a interiér vozu OSM jsou potažena modrým koženým materiálem s lesklým vzhledem který ladí do bílé barvy celé studie.

Koncept OSM se nebude pravděpodobně nikdy vyrábět avšak i tak je tato studie zajímavá a třeba ukazuje směr jakým se v budoucnosti vydá Honda. Za podobou konceptu stojí němečtí designéři z Offenbachu.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.