Hlavní stránka » 2008, Renault

Elektromobil ze země vín – Renault Z.E.

Žádný komentář

Renault Z.E.Tento elektromobil byl představený v roce 2008 na Pařížském autosalonu. Koncept Z.E. (Zero Emision) je postaven na nové platformě vozu Renault Kangoo Be Bop, avšak s mnoha ůpravami. Zaměření tohoto vozítka je nejenže nulové emise (jak už vyznělo z názvu), ale i ůspora elektrické energie ve vozu .

Použití tepelně izolačního povrchu na vozidle a izolované karoserie se prakticky dosáhlo efektu termosky. Řízení teploty interiéru je pouze na vozidle a teplota je udržována přibližně na 59 stupňích F. Teplý vzduch je hlavně směřován na hlavu, ruce a nohy, kde lidé nejčastěji cítí rozdíly v teplotě.

Vůz je poháněn elektromotorem o výkonu 70 kW (94 koní) jehož výkon je přenášen na přední nápravu. Elektromotor je nabíjen lithium-ion bateriemi. Pro ještě větší ůsporu byly nahrazeny klasická zpětná zrcátka malými kamerami které zmenšují aerodynamický odpor, a v světlometech se použilo vysokovýkonových LED diod.

Studie Z.E je projektována jako praktický ekologický vůz do města čemuž jeho rozměry ( délka: 3,95 m, výška: 1,85 m, Šířka 1,85 m ) i odpovídají. Solární panely na střeše umožňují dobíjení baterií a regulaci systému. Celo-hliníková kola mají také zlepšit aerodynamický výkon v kombinaci s pneumatikami Michelin Pilot Sport PS2.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.