Elektromobil ze země vín – Renault Z.E.

Renault Z.E.Tento elektromobil byl představený v roce 2008 na Pařížském autosalonu. Koncept Z.E. (Zero Emision) je postaven na nové platformě vozu Renault Kangoo Be Bop, avšak s mnoha ůpravami. Zaměření tohoto vozítka je nejenže nulové emise (jak už vyznělo z názvu), ale i ůspora elektrické energie ve vozu .

Použití tepelně izolačního povrchu na vozidle a izolované karoserie se prakticky dosáhlo efektu termosky. Řízení teploty interiéru je pouze na vozidle a teplota je udržována přibližně na 59 stupňích F. Teplý vzduch je hlavně směřován na hlavu, ruce a nohy, kde lidé nejčastěji cítí rozdíly v teplotě.

Vůz je poháněn elektromotorem o výkonu 70 kW (94 koní) jehož výkon je přenášen na přední nápravu. Elektromotor je nabíjen lithium-ion bateriemi. Pro ještě větší ůsporu byly nahrazeny klasická zpětná zrcátka malými kamerami které zmenšují aerodynamický odpor, a v světlometech se použilo vysokovýkonových LED diod.

Studie Z.E je projektována jako praktický ekologický vůz do města čemuž jeho rozměry ( délka: 3,95 m, výška: 1,85 m, Šířka 1,85 m ) i odpovídají. Solární panely na střeše umožňují dobíjení baterií a regulaci systému. Celo-hliníková kola mají také zlepšit aerodynamický výkon v kombinaci s pneumatikami Michelin Pilot Sport PS2.

Video

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..