Hlavní stránka » 2008, Volvo

Nová chlouba seveřanů? Volvo S60

25 dubna 2009 Žádný komentář

Volvo S60 Koncept S60 byl představen pár dní před Vánoci a má ukázat jak bude vypadat Volvo S60 v roce 2010, které se v tomto roce dostane mezi veřejnost. Podle prezidenta Volvo Cars Stephena Odella má být tento nový model Volva tím, který se vyznačuje nejlepšími jízdními vlastnostmi a bezpečnějším, než kterýkoliv předchozí vůz z portfolia Volva.

Přepracovaný „rošt“ chladiče v kombinaci s vertikálně směrovanými mlhovými světly se vyznačuje novým futuristickým směrem, který se dá očekávat i u dalších vozů Volvo. Hlavní světlomety jsou obdařeny výkonnými LED „žárovkami“ které sjednocují klasické skandinávské vlivy .

Tetno 4-místný vůz se vyznačuje plynoucím designem, v kterém je koncipován i interiér. Interiéru vévodí jako šperk středová konzole z Orrefors křišťálu, táhnoucí se od předních sedadel až po zadní opěradla. Také sedadla potažená jemnou kůží pracují s „plynoucím“ designem.

Studie Volvo S60 obsahuje modernizovaný adaptivní tempomat Volvo Cars‘ Adaptive Cruise Control (ACC). Jako pohon tohoto vozu je použit benzínový 4-válec o objemu 1,6 l, používající vysoko-účinné GTDi  (přímé vstřikování benzínu s přeplňováním) a je schopen vyprodukovat až 180 koní. Motor v kombinaci s dalšími technickými opatřeními umožnilo snížit emise oxidu uhličitého na hodnotu 119 g / km . Také spotřeba se drží na dobré ůrovni – pouze 5,0 l /100 km.

Volvo S60 se velmi pravděpodobně dostane do sériové verze. Je otázkou v jaké podobě, protože sériovka bude muset být méně „futuristická„. Jedno je však jisté. Pokud si budete chtít koupit sériovou verzi automobilu Volvo S60 budete ho moci zakoupit přímo od autorizovaného prodejce Volvo.

Dodatek k 22. Listopadu 2010: Volvo S60 se dostalo do sériové výroby (více na Sériovky.cz).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.