Hlavní stránka » 2008, Lamborghini

Lamborghini Estoque – ostrý jako žiletka

Žádný komentář

Lamborghini EstoqueTento 4-dvéřový koncept byl vytvořený speciálně pro Salon d’Automobiles v Paříži 2008. Estoque je italský sportovní vůz, který si ani na chvíli nezadá s pochybnostmi, že se jedná o Lamborghini. Dlouhý rozvor, nízký profil, výrazná kola, a přední nárazník ostrý jak břitva mluví za vše. Vůz stojí na 22-palcových kolech v předu a 23-palcových vzadu.

Estoque je první sedan v historii automobilky Lamborghini, i když „sedan“ odkazuje spíše jen na počet dveří, než na jakékoliv jiné přednosti vozu . Dokonce i sportovní sedan je nedostatečná klasifikace: Estoque svým příchodem zavádí novou kategorii super sportovních sedanů.

Při výběru názvu pro svůj koncept, lamborghini znovu zalovilo ve vodách Corridy. Estoque je rapír (meč), asi 90 cm dlouhý, který se používá v boji s býkem. Tato studie svými rozměry 5,15 m dlouhý a 1,99 m široký, s výškou jen 1,35 m budí ůdiv jakto že interiér pro posádku usazenou ve 4 individuálních sedačkách je tak prostorný. Rozvor náprav je majestátních 3,01 m ,což je neméně důležitý prvek vozů Lamborghini.

Podobně jako všechny současné modely Lamborghini je Estoque také vybaven pohonem všech kol, vynikající ve všech jízdních situacích. Jako pohon by měl sloužit motor V10 kteýr byl použit ve vozu Gallardo. Nebo alternativou by mohl být přeplňovanýmotor V8 s hybridním systémem s výkoným TDI.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.