Hlavní stránka » 2008, Mazda

Burácení větru – to je nová Mazda Furai

2 komentáře

Mazda FuraiMazda Furai je dalším následovníkem designového směru Nagare od japonské automobily Mazda. Nagare znamená v japonštině „tok“ nebo „proud“, tento nový styl si Mazda vytvořila pro nové koncepční vozy, z kterých se některé dostanou i do sériové výroby, ač s malými změnami. Furai znamená „zvuk větru“ a tak také vypadá,jako by byl neustále ve vířivém a zuřivém vichru který „obeplouvá“ celou tutu studii.

Tento vůz by měl vyplnit mezeru mezi takzvanými supercars za které se považují vozy s přehnaně vysokým výkonem které jsou určeny na klasické silnice a závodními vozy které jsou určené na závodní okruhy . Vůz je poháněn 3-rotorovým rotačním Wankelovým motorem RENESIS-R20B o objemu 2000 cm3. Díky tomuto motoru je Furai schopen zrychlit z 0-100km/h za 3,8 s. Čemuž se nikdo nemůže divit se svojí váhou 998 kg a výkonem motoru 460 koní.

Jako pohon této studie Furai měl původně být použit 100% etanol,avšak po sériích testů se nakonec konstruktéři přiklonili k směsi E10 (10% etanolu a 90% benzinu). Celý vůz je tvořen kombinací uhlíku s lehkými kompozitními materiály,díky kterým se podařilo vytvořit za prvé nízkou hmotnost a za druhé neuvěřitelný vzhled který se vymiká všem konvencím. Tato dvojmístná studie je obutá do 14-palcových hliníkových kol které jsou brzděna kotouči od firmy Brembo.

Vůz je postaven na šasi sportovního Courage C65 který byl prověřen v závodní sérii 24 hodin Le Mans. Nůžkovitě otevírané dveře jen podtrhují dravý a agresivní styl tohoto konceptu.

Video

2 komentáře »

  • Perníček Mu

    pekne auto kolik stoji ? 😀

  • Ondřej Martinek (author)

    Bohužel nestojí, do sériové výroby se „překvapivě“ nedostalo a těžko někdy dostane.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.