Hlavní stránka » 2006, Mazda

Mazda Kabura – pokus o oživení malých kupé

21 října 2009 Žádný komentář

Mazda KaburaNázev konceptu Kabura od Mazdy vznikl z japonského slova ‚KABURA-ya‘ (toto slovo značí šipku jež vydávala kvílivý zvuk a zahajovala v historii boj). Toto kompaktní kupé má oživit vášeň z jízdy a z neotřelého designu v segmentu náročných řidičů a zákazníků. Stejně tak se snaží zakomponovat do své konstrukce i přírodní a recyklovatelné materiály.

O pohon tohoto konceptu se stará motor o objemu 2,0 l MZR DOHC (16-ti ventil) a točivý moment je přenášen na přední kola 245/35R19 Bridgestone Potenza a na zadní o rozměrech 245/35R20. Vůz je postaven na stejné platformě jako vůz Mazda RX8, avšak s malými modifikacemi.

Výrazné linie v kombinaci s futuristickou maskou ukazují světu představy vrchních designérů Mazdy. Za povšimnutí stojí prosklená část kapoty, mohutně vytažené podběhy, nebo také koncepce 1+3 sedadel která se snaží změnit dosavadní systém 2 pasažéři v předu a 2 v zadu, (z výzkumu vyšlo, že 4-té sedadlo bývá zřídka kdy obsazeno, tak proto toto elegantní řešení).

Vzdušný interiér vozu Kabura tónovaný do světlých barev využívá sedadel z recyklovatelného koženého materiálu, který působí takřka étericky. Také prosklená střecha kombinovaná s panelem s fotovoltaickými články (pro dobíjení akumulátoru) přispívá k vzdušnému vzhledu vozu. Sklo střechy má také tu vlastnost že pomocí ovládacího prvku můžete lehce měnit jeho tónování od průhledného až po naprosto ztmavený povrch (například v létě při jasném slunci).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.