Hlavní stránka » 2006, Ford

Ford Reflex – hybridní motýl

Žádný komentář

Ford ReflexFord Reflex je malé sportovní kupé s hybridním pohonem a důrazem na moderní design a materiály. Další znakem tohoto konceptu jsou vysoké nároky na bezpečnost, díky kterým se ve voze nacházejí pokročilé technologické prvky jako nafukovací bezpečnostní pásy na zadním sedadle. Záměrně píši sedadle, protože tento vůz využívá zvláštní koncepci sedadel a to 2 v předu a 1 vzadu (2+1).

Hybridní systém pohonu využívá kombinace elektromotoru (pro pohon zadní nápravy) a dieslového motoru (pro pohon přední nápravy). Energie pro provoz elektromotoru se získává z nové generace lithium-ionových baterií, jež jsou nabíjeny ze solárních panelů na střeše vozidla. Točivý moment obou motorů je přenášen na 20-ti palcová kola obutá do nízkoprofilových pneumatik značky Michelin.

Přední maska vozu Ford Reflex je z ručně leštěného hliníku jež vytváří 3-lištovou mřížku. Dveře podobná motýlím křídlům (Reverse Butterfly) se otevírají směrem vzhůru a umožňují pohodlný výstup i vstup do tohoto neotřelého konceptu. Přední i zadní LED světlomety jsou už samozřejmostí na technologických studiích vozu jako je tento.

Inovativní design interiéru studie Reflex má vyjadřovat odklonění od použití klasických materiálů jako kůže a dřeva. Moderní interiér využívá zvláštní kombinace barev bílé a červené. Průhledná sedadla ze syntetických i organických materiálů vyjadřují stylovost tohoto vozu i vzdušnost interiéru. Zadní sedadlo kam se může usadit buď jeden dospělý nebo dvě děti je obdařeno novými patentovanými nafukovacími pásy BeltMinder, které pomáhají snížit zranění v případě kolize vozidla.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.