Hlavní stránka » 2009, Ford

Ford Iosis Max – hitech koncept

Žádný komentář

Ford IosisKoncept Iosis Max byl představen na letošním (2009) autosalonu v Ženevě. Automobilka mu vtiskla podobu dravého, ostře řezaného vozu vyznačující se prostorným a inovativním interiérem. Výrazné žluté lakování a hi-tech světlomety obdařené technologií LED jen podtrhují neobvyklý vzhled této studie . Ford v tomto konceptu předvedl velké možnosti „forďáckého“ kinetického designu.

Do futuristického interiéru se dostanete skrze dveře které se otevírají směrem od sebe (což umožnil chybějící B sloupek), takže umožňují velkorysý přístup do vnitřku vozidla. Sedadla z lehkých slitin jako by se vznášely ve vzduchu, protože jsou ukotveny na středové konzoli. Avšak jejich konstrukce jim umožňuje složit je tak, aby se dosáhlo maximálního prostoru v interiéru.

Jako pohon slouží přeplňovaný zážehový 1,6 litrový čtyřválec EcoBoost s přímým vstřikem paliva, který přenáší na kola výkon 180 koní přes dvouspojkovou převodovku Powershift. Vůz je vybaven systémem stop-start který šetří palivo,když vůz krátkodobě stojí a zapnutý motor (například na křižovatkách apod). Iosis je obut do stylových litých kol o velikosti 19″.

Iosis Max je pravděpodobně přímým předchůdcem vozu C-Max. Konstruktéři této studie se nechtěli rozhodovat do které skupiny vozidel ji zařadit,tak si vytvořili svoji vlastní a to MAV (Multi Activity Vehicle).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.