Hlavní stránka » Ford, Slovníček

Ford kinetický design – designový styl

Žádný komentář

Kinetický design. To je jedním ze znaků automobilů Ford v posledních letech. V tiskových materiálech k jednotlivým vozům neustále čítáme tyto dvě slova, ale co vlastně znamená „Ford kinetic Design“?.

V roce 2004 se v automobilce Ford rozhodli, že potřebí nový designový směr, který by mohli použít u nadcházejících modelů. Tímto nelehkým úkolem byl pověřen Martin Smith (výkonný ředitel designu v evropské pobočce Fordu). Jemu se rozhodně podařil se mu poměrně husarský kousek. Kinetický design se stal po letech poměrně výrazným rozpoznávacím prvkem všech nových automobilů Ford.

Tento nový designový jazyk spočívá v ztělesňováním energie v pohybu (podobně jako styl Nagare od japonské Mazdy). Vyznačuje se výraznými hranami a dynamickými liniemi. Podle prohlášení automobilky Ford vypadají vozy s kinetickým designem, jako by se pohybovaly, přestože stojí na místě.

Poprvé byl kinetický design použit v roce 2005. Od té doby se používá u všech nových modelů, či faceliftovaných starých. Takže Galaxy, Kuga, Mondeo, Fiesta, či „Káčko“ mají v sobě špetku tohoto designového jazyku. A podle ohlasů řidičů je používání kinetického designu rozhodně krokem vpřed.

Video:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.