Hlavní stránka » 2009, Honda

Budoucnost rodinných vozů – Honda Skydeck

Žádný komentář

Honda SkydeckNa autosalonu v Tokiu (2009) byl představen koncept Honda Skydeck, který chce ukázat světu, jak by měl vypadat rodinný ekologický vůz. Díky celosvětové ekologické vlně po snižování spotřeby a emisí byl i u tohoto modelu použit hybridní systém pohonu.

Z pohledu designu nabízí tento koncept opravdu zajímavé využití prosklených ploch, hlavně v oblasti střechy, která je panoramaticky prosklená. Díky tomuto prosklení získal tento nový koncept své jméno: Skydeck (otrocky přeloženo to znamená „nebeská paluba“).

Další zajímavostí je systém otevírání dveří, který využívá jak nůžkový typ otevírání dveří směrem vzhůru (přední dveře), tak i neobvyklý posun směrem k zádi vozu (zadní dveře). Díky systému otevírání zadních dveří mohou cestující pohodlně nastupovat do druhé a třetí řady sedadel.

Ano, slyšíte dobře, protože koncept Honda Skydeck je 6 místný, tedy má 3 řady sedadel (vždy po 2 místech). Tyto sedačky jsou ukotvené na středním panelu, což jen podtrhuje vzdušnost celého interiéru, které je maximálně prosvětlen skleněnou střechou. Samotná sedadla jsou vyrobena z lehkých materiálů a využívají „síťoviny“, takže jsou průhledná. O praktičnosti tohoto konstrukčního kroku by se dalo ale polemizovat.

Celý vůz je laděn do bílé barvy kombinované se zeleným nádechem na přední masce a discích kol. V interiéru je také použita hlavně bílá barva, ale doplňuje ji „dřevitý“ materiál na přístrojové desce, vnitřních bocích interiéru a sedadel. Tento zajímavý koncept, se velice pravděpodobně nedostane do sériové výroby, přestože hraje na ekologickou notu, která je v poslední době tak oblíbená u široké veřejnosti.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.