Hlavní stránka » 2009, Subaru

Subaru Hybrid Tourer – novinka ze severu

Žádný komentář

Subaru Hybrid TourerPřestože předchozí modely automobilky Subaru nešetřily zrovna palivem, tak díky celosvětové ekologické vlně a poptávce trhu po hybridech i Subaru s jedním takovým modelem přišla. Tímto vozem má být Subaru Hybrid Tourer koncept. Tento automobil byl představen nedávno na Tokijském autosalonu.

Koncept využívá netradiční koncepci otevírání dveří „Gullwing“ (racčí křídla), tedy dveře se otevírají směrem vzhůru jako opravdová křídla. Použití LE diod ve světlometech (předních i zadních) u koncepčních vozů jako je Hybrid Tourer je už několik let samozřejmostí.

Za zmínku stojí také sedadla, která jsou atypicky upevněná na středovém tunelu, což umožňuje variabilně pohybovat jednotlivými sedadly a maximálně využívat užitní prostor. Rozměry celého vozu naznačují, že o dostatek místa v interiéru nebude nouze (délka 4630 mm, šířka 1890 mm, výška 1420 mm).

Další zajímavostí tohoto vozu je integrace systému Eyesight+ driving, které díky promyšlenému kamerovému systému dokáže rozpoznat cyklisty či chodce na vozovce a v případě nutnosti informovat řidiče o nutnosti vykonání úhybného manévru pro bezpečnou jízdu.

Jako pohon pro svůj hybridní koncept zvolilo Subaru kombinaci spalovacího motoru typu boxer (písty se pohybují v horizontální rovině)a dvou elektromotorů, které jsou po jednom umístěny nad každou nápravou. Pod kapotou tedy nalezneme přeplňovaný benzínový motor o objemu 2 l, který pracuje s přímým vstřikem paliva.

Při nízkých rychlostech je v provozu pouze zadní elektromotor (20kW). Při vyšších rychlostech se do tvorby potřebného točivého výkonu zapojí i spalovací agregát a přední elektromotor (10kW) se do provozu dostává až při potřebě maximálního výkonu, protože jinak pracuje pouze jako generátor.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.