Hlavní stránka » 2009, Hyundai

Hyundai Blue Will – modrá budoucnost?

Žádný komentář

Hyundai Blue WillKoncept Blue Will byl představen letos (2009) v korejském Soulu. Jedná se o hybridní vůz s plug-in systémem (lze nabíjet i ze zástrčky z normální elektrické sítě). Vůz je poháněn kombinací celohliníkového zážehového motoru o zdvihovém objemu 1,6 l s přímým vstřikem paliva a elektromotoru o výkonu 100kW.

Nádrž na palivo i lithium-ion polymerové akumulátory budou umístěny pod zadními sedadly pro umožnění maximálního zavazadlového prostoru. Tyto akumulátory budou v poprvé použity v sériové výrobě. V zásobování energie pro elektromotor pomáhají i integrované solární panely, které jsou umístěny v průhledné skleněné střeše.

Při jízdě pouze na elektrickou energii z baterií je vůz schopen ujet pouze 61 km, poté se do provozu uvede spalovací motor. Spotřeba motoru činí přibližně 4,2 l / 100 km.

Celý prototyp Hyundai Blue Will je zaměřen na ekologii čemuž nasvědčuje už zmiňovaný hybridní systém pohonu, ale i použití recyklovaných plastů (z PET lahví) na kapotě a v interiéru také ukazuje směr, kterým se automobilka chce vydat. „Balíček“ ekologických vylepšení je zabalen v neotřelém designu tohoto prototypu, avšak v této podobě se pravděpodobně nedočkáme sériové verze, pouze některé prvky se použijí u nových vozů automobilky Hyundai.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.