Hyundai Blue Will – modrá budoucnost?

Hyundai Blue WillKoncept Blue Will byl představen letos (2009) v korejském Soulu. Jedná se o hybridní vůz s plug-in systémem (lze nabíjet i ze zástrčky z normální elektrické sítě). Vůz je poháněn kombinací celohliníkového zážehového motoru o zdvihovém objemu 1,6 l s přímým vstřikem paliva a elektromotoru o výkonu 100kW.

Nádrž na palivo i lithium-ion polymerové akumulátory budou umístěny pod zadními sedadly pro umožnění maximálního zavazadlového prostoru. Tyto akumulátory budou v poprvé použity v sériové výrobě. V zásobování energie pro elektromotor pomáhají i integrované solární panely, které jsou umístěny v průhledné skleněné střeše.

Při jízdě pouze na elektrickou energii z baterií je vůz schopen ujet pouze 61 km, poté se do provozu uvede spalovací motor. Spotřeba motoru činí přibližně 4,2 l / 100 km.

Celý prototyp Hyundai Blue Will je zaměřen na ekologii čemuž nasvědčuje už zmiňovaný hybridní systém pohonu, ale i použití recyklovaných plastů (z PET lahví) na kapotě a v interiéru také ukazuje směr, kterým se automobilka chce vydat. „Balíček“ ekologických vylepšení je zabalen v neotřelém designu tohoto prototypu, avšak v této podobě se pravděpodobně nedočkáme sériové verze, pouze některé prvky se použijí u nových vozů automobilky Hyundai.

Video

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..