Hlavní stránka » 2009, MINI

MINI Coupé – nadupaný dáreček

Žádný komentář

Mini CoupeKe svému 50tému výročí si automobilka Mini sama sobě nadělila „dárek“ – nový koncept Mini Coupe. Tento koncept byl představen na letošním zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Mini Coupe vychází svojí konstrukcí z klasického hatchbacku Mini Cooper a měří na délku 3,71 m, na šířku 1,68 m a na výšku 1,35 m.

Pod kapotou tohoto dvoumístného kupé nalezneme přeplňovaný motor o objemu 1,6 l a dokáže vyvinout výkon až 211 koní. Tento čtyřválcový motor si Mini „vypůjčilo“ z nejvýkonnější verze vozu John Cooper Works. Motor přenáší točivý moment na přední nápravu, kterou tvoří klasická koncepce využívající McPherson vzpěr.

Jak už bylo výše zmíněno, Mini Coupe koncept vychází z konstrukce hatchbacku, od které se odlišuje ale pozměněnou stavbou střechy a zádi, která je naprosto předělaná. Zvláštní zaoblení střechy vypadá opravdu expresivně, takže tento model Mini si oblíbí určitě i zarytí odpůrci klasických (potažmo „historických“) tvarů této britské automobilky.

Za zmínku určitě stojí i integrace EPS (Electronic Power Steering – elektronický posilovač řízení), díky kterému může řidič přesně manévrovat a hladce projet sebehorší zatáčku. Nízké těžiště v kombinaci s takřka ideálním rozložením hmotnosti vozu určitě potěší milovníky sportovnější jízdy.

Interiér vozu zůstal nedotčen, pokud přehlédneme důležitý fakt, že zadní sedadla byla odstraněna, aby bylo dostatek místa na zavazadlový prostor a samozřejmě aby se tento nový koncept od automobilky Mini mohl pyšnit přídomkem Coupe. Oproti klasickému hatchbacku má toto kupé překvapivě větší zavazadlový prostor a to o celých 90 litrů, tudíž celkový objem činí 250 l.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.