Hlavní stránka » 2009, Volkswagen

Chcete jezdit za levno? Počkejte si na Volkswagen Up! Lite

3 komentáře

Volkswagen Lite UpKoncept Volkswagen Up! Lite má být první vlaštovkou nové automobilové série této německé automobilky. Pohonem tohoto šetřivého vozu by měl být hybridní systém. Vůz vychází ze zajímavé nízkospotřebové studie nazvané L1. Oba tyto vozy sází na nízkou spotřebu a nízký aerodynamický odpor, který u vozu Up! Lite činí 0,237.

Pod kapotou nalezneme přeplňovaný dvouválec 0,8 TDI (51 koní) a elektromotor (14 koní). Tedy jak si už každý jistě spočítal dohromady tento hybrid systém dokáže vyvinout výkon 65 koní, což by mělo pro takto lehký městský vůz stačit. Volkswagen Up Lite je koncipován jako malý rodinný automobil, který díky nízké spotřebě a nízkých emisí bude jistě hitem v showroomech po celém světě.

V sériové verzi by se se mohlo jednat o stálici jakou je například VW Golf. Volkswagen UP nabídne jak svěží design, tak i nízkou spotřebu, tak co víc si přát?

Studie Volkswagen Up! Lite prošla redukční dietou (oproti „klasickému“ modelu UP) a velké množství dílů bylo nahrazeno lehčími variantami například z uhlíkových vláken. Díky tomu bylo dosáhnuto velmi nízké hmotnosti 695 kg, což sice pozitivně ovlivnilo spotřebu, ale negativně to zapůsobí na peněženky případných zájemců o sériovou verzi tohoto automobilu. Karbonová vlákna byla použita i v hliníkových 18 palcových kolech, která jsou obuta do pneumatik s nízkým valivým odporem.

Předpokládá se, že až se tento vůz dostane do klasické výroby, tak nebudou použity díly z karbonových vláken. Vliv na spotřebu tohoto vozu (2,44 l/100 km) od německého koncernu Volkswagen, má například použití sedmistupňové dvouspojkové převodovky DSG, ekonomicky výhodného systému Stop & Start, či rekuperačního dobíjení lithium-ionových akumulátorů při brzdění.

Video

3 komentáře »

  • Mícha nasra..

    Pořád samé koncepty, které šetří palivo, všude samá sláva a ejchuchů, ale aby se takovéhle automobily dostaly na trh za přijatelnou cenu to ne! Jen se každá automobilka chce povozit na módním trendu, kterým je ekologie, hybridy apod.

  • Aleš

    Přesně tak, kdyby dostali do prodeje aspoň jedinný hybridní model, který by byl dostupný všem, tak by mohlo vše vypadat jinak. Takhle hybridnímu trhu vévodí předražený Prius a někde na koncei je Insight od Hondy, který není ani plnohodnotný hybrid, ale poloviční.

  • Perníček Mu

    toje na p.c. je fajn hybrid uz mohly dat davno do prodeje i solarni auta vse uz maji davno rozmyslene uz od nakejch let … naco furt cekaj az bude tak dokonala technika az budou auta treba litat? 😀 tak se zamyslete autari a uz to tam nekdo za levne prachy strelte !!! aaaaaaaa!!!!!…!!! 😉

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.