Hlavní stránka » 2009, Honda

Milujete retro? Tak budete milovat i automobil Honda EV-N

Žádný komentář

Honda Ev-nJestli milujete retro styl, tak si nejspíše zamilujete i nový koncept Honda EV-N od stejnojmenné asijské automobilky. Tento automobil byl představen na letošním Tokijském autosalonu. Podobně malá vozítka jako je právě EV-N jsou na východě opravdu oblíbená, tedy tímto vozem Honda jistě udělala zásah do černého. Samozřejmě už od pohledu na tento malý automobil je jasné, že se jedná o městský vůz.

Stejně jako nejnovější modelCR-Z (který využívá hybridního pohonu = spalovací motor + elektromotory), jež se zanedlouho dostane do výroby, tak i EV-N využívá elektromotoru k svému pohonu. Oproti ale CR-Z, který využívá i klasického spalovacího motoru, je tento nový koncept EV-N čistý elektromobil. Tedy při jeho provozu nebude spálena ani kapička benzínu či nafty.

Jen doufejme, že malý elektromotor, kterým je osazen právě EV-N bude stačit aspoň na provoz ve městě. Tento čtyřmístný koncept zaujme jistě milovníky minimalistického stylu, protože EV-N je propracovaný do detailů, což dává najevo například elektrovoltaickými články na střeše, či LE diodami pod světlomety, které mají sloužit například jako blinkry.

Interiér stejně jako venkovní vzhled se vyznačuje retro vzhledem, takže milovníci tohoto stylu jistě budou jako v ráji. Pro podtržení bláznivosti tohoto konceptu je ve dveřích umístěna malá jednokolka, která pracuje na baterie a využívá se pouze pro jednoho jezdce. Toto experimentální „přibližovadlo“ dostalo do vínku název Honda UX-3 a dokáže na jedno nabití být v provozu až jednu hodnu.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.