Hlavní stránka » 2009, Honda

Honda Insight – soupeř Priusu?

30 dubna 2009 Žádný komentář

Honda InsightTento 5-dvéřový hatchback poháněný hybridním systémem Honda vyslala v Detroitu jako odpověd na hybridní vůz Toyotu Prius. Honda plánuje ročně prodat celkem 200 000 vozů Insight. Předpokládaná cena tohoto vozu by měla být mezi 18 a 19 tisící dolary, což je o přibližně 3000 dolarů méně než konkurenční Toyota Prius.

Koncept Insight vzhledově využívá prvků Honda FCX Clarity konceptu který pohání vodíkové články,ale interiér je koncipován podobně jako v poslední verzi Hondy Civic. Vůz využívá v světlometech technologii LED diod která se v posledních letech používá čím dál tím víc,pro svou životnost a úsporu energie.

Vůz je poháněn motorem o objemu 1,3l s technologií i-VTEC v kombinaci s hybridním systémem IMA (Integrated Motor Assist) který je momentálně nejnovější generací hybridního pohonu od Hondy. Soubením těchto technologií dokáže tento systém vyvinout výkon o velikosti 101 koní a dokáže dosáhnout rychlosti až 186 km/h.

Funkce ECON umožňuje spotřebu vozu při kombinovaném jízdním režimu udržet na ůctyhodných 4,4 l/100 km. K nízké spotřebě této studie Insight také pomáhá technologie podsvětlování přístrojové desky barvami od zelené přes modrozelenou až k modré barvě což indikuje řidiči ekonomičnost jeho stylu jízdy. Zelená znázorňuje ůsporný režim a modrá jízdní styl který spotřebovává zbytečně moc paliva.

Dodatek k 20. Červnu 2010: Honda Insight se dostane do sériové výroby (více na Sériovky.cz).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.