Hlavní stránka » 2007, Hyundai

Hyundai QarmaQ – důraz na ekologii

28 dubna 2009 Žádný komentář

Hyundai QarmaQTento crossoverbyl představený na 77. autosalonu v Ženevě ve spolupráci společností Hyundai a GE Plastics. Hyundai QarmaQ prý uvádí na trh více než 30 různých progresivních technologií v čele s inovativní „Elastic Front“, řešením které může pomoci snížit riziko vážných zranění při kolizích s chodci.

4-místný Qarmaq vznikl za vysokých požadavků na bezpečnost a ekologii snoubením technologických procesů firem Hyndai a GE Plastics,která každý do tohoto modelu dodala to nejlepší ze svých portfólií. Calý koncept je koncipován pro co nejmenší váhu a pro co nejmenší náklady které vyvstanou při ekologické likvidaci tohoto vozu.

QarmaQ odvozuje svůj název od tradičních inuitstkých obydlích, které jsou vyrobeny z hlíny, kosticí a kůží zvířat. Dynamický vzhled tohoto vozu byl cíl spolupráce designérů kteří chtěli vytvořit vzhled který nebyl možný propojením klasických materiálů jako kov a sklo. Za velkého přispění GE Plastics tak mohl vzniknout panoramatické zasklení které bylo vytvořeno díky polykarbonátové pryskyřice.

Také v interiéru byli použity inovativní materiály a technologie,namátkou třeba infračervené povlaky na celo-průhledné plochy odrážející teplo, pomáhájící ochlazovat interiér a snižují nároky na napájení regulované klimatizace. Také použité polykarbonátové pryskyřice,namísto klasického bezpečnostního skla umožnilo ušetřit až 50 procent váhy skla a dovolilo to také používát tvarované sklo,které by využíváním klasického skla nebylo možné.

Jako pohon studii Quarmac byl použit vysokotlaký vznětový motor o zdvihovém objemu 2 litrů který splňuje emisní normu EURO 5 která ještě nezačala platit. Motor je vybaven pokrokovými technologiemi jako filtr částic CPF který dokáže odfiltrovat až 90 procent škodlivých emisí.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.