Hlavní stránka » 2007, Mazda

Divoká Mazda Ryuga

12 března 2009 Žádný komentář

mazda ryugaNa autosalonu v Detroitu byl představen nový hybridní vůz nazvaný Mazda Ryuga. Studie patří do designového směru Mazdy Nagare. Ryuga („ree-yoo-ga“) znamená v japonštině půvabný pohyb.

Jak říká Laurens van den Acker z Mazdy „Je to zhmotněný sen,“. „Na této studii nenaleznete jediný ostrý roh,“ přidává. Vedoucí designér projektu Yasushi Nakamuta myšlenku rozvíjí a říká: „Ryuga v sobě spojuje eleganci a záhadnost vyjadřující japonský koncept tajemné krásy a inteligence.“ Inteligenci vyjadřují například světla s LE diodami či futuristický interiér.

Jako pohon této studie by podle tiskového prohlášení Mazdy měl sloužit E85/benzinový FLEX FUEL motor (85% benzínu, 15% bioetanolu) v kombinaci s 6-stupňovou automatickou převodovkou. Ryuga se svým rozvorem 2,8 metru patří mezi střídmější vozy.

Na první pohled vás zaujmou brzdová světla ve tvaru „škrábanců“. Vertikálně otevírané boční dveře jen podtrhují celkový dravý vzhled vozu. Také ale interiér se vzhledově ubírá podobným směrem jako exteriér této studie, nikde jinde nenaleznete stejný jako v tomto voze.

Interiéru vévodí kombinace bílé a černé barvy. Ve vnitřku vozu najdete elegantní obloukové linie bez ostrých ůhlů. Nejvíc asi zaujme vícefunkčí volant který vypadá jako by si ho tato studie „vypůjčila“ z nějaké vesmírné lodi.

Video

Podobné články:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.