Hlavní stránka » 2007, Mazda

Mazda Hakaze – svěží koncept pro surfaře

Žádný komentář

Mazda HakazeTato studie kompaktního crossoveru a roadsteru byla vytvořena v evropském Mazda Design centru v blízkosti Frankfurtu v Německu. Koncept Hakaze vychází z designového stylu Nagare která se inspiruje pohybem a tokem elementů v přírodě. V tomto případě Hakaze zobrazuje vítr prohánějící se v písečných dunách.

Celý exteriér včetně 20-palcových kol s pneumatikami jsou designována ve výše zmíněném Nagare stylu. V japonštině, slovo Hakaze (vyslovuje Hah-kah-zay) pochází z „ha“ pro „listy“ a „Kaže“ , což znamená „vítr“ . Hakaze se svými rozměry 4,420 m dílky, 2,025 m a 1,655 m vysoký zajišťuje sportovní styl jízdy,komfortní a vzdušný interiér,což jsou atributy které jsou obvykle spojena s C segmentem SUV

Povrchový lak karosérie byl zvolen tak aby podporoval Nagare styl takže když se podíváte na něj blíže uvidíte v něm malé částice které vypadají jako zrnka písku. Sundávací část celoprosklené střechy s dveřmi otevíranými vzhůru jen podtrhuje celkový vzdušný vzhled studie Hakaze ,čemuž pomáhají také chybějící B sloupky.

Pro pohon této studie Hakaze byl vybrán vysokovýkonový benzínový přeplňovaný motor s přímým vstřikem (DISI) o objemu 2,3 litru. O přenos točivého momentu na vozovku se stará systém pohonu všech 4kol. V kombinaci s 6 rychlostní sportovní automatickou převodovkou dokáže vůz vyvinout slušný výkon s přijatelným množstvím spotřebovaného paliva.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.