Hlavní stránka » 2009, Mitsubishi

Futuristické SUV na obzoru – Mitsubishi PX-MiEV

Žádný komentář

Mitsubishi PX MiEVNa autosalonu v Tokiu (podzim 2009) byl představen nový hybridní vůz s krkolomným jménem Mitsubishi PX-MiEV. Jak už z názvu vyplývá, tak tento model má svojí hybridní konstrukcí vycházet z poznatků, které byly získány při vývoji vozu Mitsubishi I-MiEV (Mitsubishi innovative Electric Vehicle).

Na prvý pohled tento koncept spadající do segmentu SUV vypadá velmi futuristicky. Velmi neobvykle vypadá zvláštně řešená přední maska s integrovanými LE diodami. Nejzajímavější na tomto konceptu je hybridní systém pohonu, který svojí propracovaností nemá obdoby.

Pod kapotou najdeme 4 válcový zážehový motor o objemu 1,6 l DOHC MIVEC, který bude spolupracovat s 2 elektromotory. První elektromotor je v provozu neustále a dodává točivý moment přední nápravě vozu. Druhý elektromotor je umístěn u zadní nápravy a zapíná se pouze v případě, kdy je nutné zajistit vozidlu dostatečnou akceleraci a výkon.

Při nízkých rychlostech je v provozu pouze přední elektromotor a až v případě poklesnutí hladiny napětí v akumulátorech pod danou mez, zapojí se do provozu spalovací motor, který neslouží k samotnému pohonu (v těchto nízkých rychlostech) ale pouze k dobíjení baterií. Při vysokých rychlostech je do provozu zapojen i zadní elektromotor (4×4) a současně benzínový motor vypomáhá svým výkonem.

Inovativní hybridní systém Mitsubishi Plug-in výhodně využívá všech možných kombinací těchto 3 motorů, aby dosáhl co nejnižší spotřeby a zároveň splnil požadavky řidiče na tento vůz. Samozřejmostí u hybridu je využívání rekuperace energie, ke které dochází například při sjezdu z kopce a díky ní se dobíjí trakční akumulátor.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.