Hlavní stránka » 2009, Audi

Audi A1 Sportback – budoucnost německé automobilky?

Žádný komentář

Audi A1 SportbackKoncept A1 Sportback vychází ze studie Metroproject a je to další pokus automobilky Audi prorazit v sféře „malých“ aut po neůspěchu s vozem A2. Pětidvéřová A1 se snaží zaujmout hybrid koncepcí pohonu a neobvyklého vzhledu z kterého pravděpodobně v sériové verzi moc nezbude. Takže například světomety z vysokovýkonových LED diod budeme muset oželet. O pohon se stará hybridní kombinace benzinového čtyřválce o zdvihovém objemu 1,4 l (TFSI) o výkonu 150 koní a elektromotor o výkonu 27 koní a točivém momentu 150 Nm. Díky této kombinaci kombinovaná spotřeba je přibližně 3,9 litru na 100km/h a emise pouze 92 g/km CO2.

Li-ion baterie které pohání elektromotor a jejiž kapacita stačí na ujetí 100km (bez použití benzinového motoru) se dají nabíjet z klasické elektrické sítě ( plug-in ). Baterie se také nabíjejí při brzdění vozu za pomoci rekuperačních brzd.

Výkon motoru je přenášen skrze 7-mi stupňovou převodovku S-tronic na přední kola, kde se nachází i elektronický diferenciál spolupracující s novovou verzí stabilizačního systému ESP. O ůsporu paliva se také stará systém Stop-Start který se v poslední době montuje do většiny nových vozů.

Se svojí délkou bezmála 4 metrů koncept Audi A1 Sportback zrychlí na stovku za 7,9 sekundy a maximální rychlost je 200 km/h. Jako zvláštní detail je zadní sklo rozděleno na dvě části vertikální linkou o jejímž ůčelu se může diskutovat.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.