Hlavní stránka » Slovníček

Hybridní systém Honda IMA

28 června 2009 Žádný komentář

Jedná se hybridní systém vyvinutý společností Honda. Systém IMA (Integrated Motor Assist), kombinuje klasický spalovací motor a elektomotor. Honda si vytvořila jednoduchý systém, kdy jsou obě pohonné jednotky zapojeny paralelně vedle sebe a to umožnuje snížení váhy, takže i zvýšení výkonu a zvýšení ůčinosti využití paliva. Točivý moment se přenáší na kola pomocí plynule měnitelného převodu.

Samotný elektromotor je umístěn mezi motorem a převodovkou, aby fungoval jako startér motoru, setrvačník a pomáhající v funkci trakčního motoru. První použití tohoto systému bylo v roce 1999. Nyní existuje nová generace systému IMA která je například použitá u konceptu Honda Insight.

Po roztočení klasického motoru se z elektromotoru stává generátor, který pomáhá ve výkonu celého systému. Také samotný elektromotor se dá využít v pomalých rychlostech a rozjíždění a brždění.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.