Hyundai Fluidic sculpture – designový styl

Fluidic sculpture je nový designový jazyk korejské automobilky Hyundai. Tento styl byl vytvořen v designovém centru v německém Rüsselsheimu. Fluidic sculpture se vyznačuje přirozenými ladnými liniemi, které vypadají jak „tekuté“. Vzhled vozu s tímto stylem vypadá velmi organicky, avšak pokud se to přežene, tak linie jsou futuristické jako u některých konceptů.

Stejně jako mazďácký Nagare styl, je Fluidic sculpture od automobilky Hyundai inspirovaný přírodou. Evidentně se máme my lidé co učit od přírody. Například tento designový styl není jenom na pohled hezký, ale má také praktický účel. Vozy s fluidic sculpture karosérií se vyznačují skvělými aerodynamickými vlastnostmi.

Automobilka Hyundai prohlásila, že  tento designový jazyk bude používat u všech svých nových modelů. A jak řekla, tak udělala, protože nová generace vozu Hyundai Sonata využívá prvků ze stylu Fluidic sculpture.

To, že každá automobilka má svůj osobitý styl je rozhodně plus pro nás zákazníky, protože ne každému se líbí uniformovaný neutrální design. Vždyť automobily už dávno nejsou jen na dostání se z bodu A do bodu B, ale slouží jako ukazatel našeho vkusu, či majetnosti.

Video:

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..