Hlavní stránka » 2006, Ford

Ford Iosis X – nový směr automobilky Ford

Žádný komentář

Ford Iosis XTento 5-ti dvéřový sportovní crossover byl představen na autosalonu v Paříži v roce 2006. Koncept Ford Iosis X vychází z návrhů kinetické konstrukce vozu z předešlého roku. Tento koncept se pravděpodobně v této podobě nedostane do výroby, slouží pouze ke studiu a předvádění nového směru designu. Jednotlivé prvky použité na tomto vozu se pravděpodobně objeví na budoucích modelech automobilky Ford a určitě ukazují jakým směrem se Ford v blízké době vydá.

Svalnatý a dynamický vzhled vozu Iosis X má na svědomí Stefan Lamm (v té době šéfdesignér evropské odnože automobilky Ford). Přední masce vévodí lichoběžníkové tvary, ted už tak typické pro Ford. Použití LED diod v předních i zadních světlometech už je prakticky standard u každého novějšího konceptu.

Vůz postrádá B sloupky a dveře se otevírají směrem od sebe, což ve výsledku dělá přístup do interiéru velmi pohodlný. Zpětná zrcátka jsou umístěna neobvykle velmi vysoko na A sloupcích.

Interiér vozu Ford Iosis X byl vytvořen pod taktovkou Nikolause Vidakovice. Vnitřek vozu je inspirován kokpitem vrtulníku a snoubí v sobě barvy jako výraznou oranžovou, černou a bílou. Dramatické linie použité v interiéru vytváří tvarově písmeno X (použité v názvu Iosis X). V centrální konzoli která se táhne celým interiérem se nachází jak ovládání osvětlení (ať už vnějšího nebo vnitřního), ale i displeje pro ukrácení cesty (filmy, hudba apod) cestujícím na zadních sedadlech.

Velkou zvláštností je prosklená podlaha všech cestujících což jim umožňuje neobvyklý pohled na terén pod nimi. Celoprosklená střecha v kombinaci s výše zmíněnou prosklenou podlahou má dát cestujícím pocit naprosté vdušnosti interiéru a propojením s okolním prostředím.

Dodatek k 18. Dubnu 2010: Ford Iosis X se dostane do sériové výroby pod jménem Ford Kuga (více na Sériovky.cz).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.