Hlavní stránka » 2007, Volkswagen

Volkswagen Viseo – éterický hi-tech automobil

Žádný komentář

Volkswagen ViseoTento třímístný koncept poháněný elektromotorem je dílem designéra Marc Kirsche. Vzniknul ve spolupráci s designovým centrem Volkswagen ve Wolfsburgu. Projekt byl inspirován vizuální tvorbou mezinárodního renomovaného architekta Santiago Calatrava. Tato studie avšak se pravděpodobně nikdy nedostane do sériové výroby.

Kirsch vytvořil studii vozidla, která vyadřuje vyšší míru komfortu a zároveň posílení řidičské zkušenosti a podporu ekologickým hodnotám. Cíl byl vytvořit vizionářský koncept auta na základě Calatravianova motta „dynamická rovnováha“ prostřednictvím využívání nových technologií.

Populární tvary používané Calatravou byly zahrnuty do Viseo koncepce s velkou skleněnou střechou zcela pokrytou flexibilním OLED (Organic Light Emitor Diode) povrchem. To zaručuje nové bezpečnostní a komunikační schopnosti umožňující vozidlo komunikovat s okolím i svým vzhledem. OLED displej zobrazuje řidiči užitečné informace o aktuálním počasí nebo poloze pomocí GPS.

Co byste si vybrali vy? Klasický automobil jako Škoda Octavia, nebo umělecké dílo typu Volkswagen Viseo? Já myslím že by u většiny vyhrál Viseo, přestože jeho design je opravdu neortodoxní.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.