Hlavní stránka » 2007, Nissan

Nissan Mixim – trojmístný mimozemšťan

Žádný komentář

Nissan MiximKoncept Mixim by představen na Frankfurtském autosalonu v roce 2007. Tento 3-místný vůz byl projektován aby zaujal mladou generaci lidí kteří chtějí vůz zaměřený na ekologii a hi-tech vybavení. Má rozměry na délku 3700 mm, na šířku 1800 mm a na výšku jenom 1400 mm.

Tento vůz je poháněn pouze elektromotory. Jeden na přední nápravu a druhý na zadní,takže lze tento vůz pohánět s různými nastaveními rozdělení kroutícího momentu,takže lze z této studie udělat například vůz s pohonem všech kol (4×4). Energii si agregáty berou z vysokokapacitních li-on baterií (které jsou zabudované v podlaze) které se nabíjejí pouze v rozmezí 20 až 40 minut . Na jedno nabití ujede vůz až 250 kilometrů a dokáže díky elektromotorům vyvinout rychlost 180 km/h.

Celý vzhled vozu Nissan Mixim je futuristický, vynikají trojůhelníková boční okna a výklopná křídlová dveře směrem vzhůru které umožňují dostatečné pohodlí při nastupování. LED světlomety jsou samozřejmostí. Interiér je koncipován neméně zajímavě, nejvíce překvapí rozdělení sedadel kdy řidič sedí uprostřed a po jeho pravici i levici je další jedno sedadlo (jako ve vozu McLaren F1), sedačka řidiče je ještě k tomu otočne řešená.

Vůz je obut do pneumatik o rozměrech 255/35 R19,a celý váží i s ohledem na elektrický pohon velmi úctyhodných 950 kg. Jak už bylo řečeno vůz je zaměřen na mladší řidiče,takže informace o tom že informační středisko vozu je přímo napojené na internet asi nikoho nepřekvapí,ikdyž je těžké si představit k čemu to bude dobré.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.