Hlavní stránka » 2007, Mercedes-Benz, Novinky

Stříbřitá vlaštovka budoucnosti – Mercedes-Benz F 700

Jeden komentář

Mercedes-Benze F 700 konceptPíše se sice rok 2010, ale před 3 roky představil německý Mercedes-Benz automobilový koncept, který by uspěl i v tomto roce. Je jím koncept Mercedes-Benz F 700 (přechůdce novějšího konceptu F 800 Style z letoška).

Jedná se o 5,7 m dlouhou luxusní limuzínu, která má svým cestujícím nabídnout dostatek prostoru pro pohodlnou jízdu. Koncept F700 nabízí opravdu ničím nerušené pohodlné cestování. Technika vozu dokáže včas rozeznat nerovný povrch vozovky a bleskově na to reagovat pomocí elektronického aktivního podvozku PRE-SCAN. Takže pohodlí cestujících je podřízeno vše.

Jako pohon pro tuto futuristickou limuzínu byl použit benzínový 4válcový motor o objemu 1,8 litru s názvem DIESOTTO (výkon 238 koní). Toto speciální označení znamená snahy konstruktérů o (Diesel motor + Ottův motor) vylepšení benzínového motoru, aby se svojí spotřebou a výkonem vyrovnal naftovým motorům.

Spotřeba 5,3 litru v současné době nejspíše nikoho neoslní, avšak musíte brát v úvahu rok předvedení vozu (2007) a hlavně typ vozu. Přeci jenom 5metrová limuzína bude mít jinou spotřebu než malý rodinný automobil. Takže evidentně se lidem z Mercedesu podařil husarský kousek s jejich speciálním DIESOTTO motorem. Také množství CO2 není na tu dobu špatné (127 g / 1km). Na spotřebu má také jistě vliv i to, že F 700 je hybrid.

Při rozjezdech a při akceleraci pomáhá spalovacímu agregátu také malý elektromotor. Ten má výkon 20 koní, takže slouží opravdu jen k „popostrčení“ vozu. Koncept F700 využívá tedy hybridní kombinace pohonu a dá se považovat za zástupce mild-hybridů.

Díky hybridní kombinaci pohonů a dvojitému přeplňování dokáže tato Mercedes-Benz limuzína zrychlit na 100 km/h za 7,5 s. Avšak milovníky vysokých rychlostí nepotěší elektronicky omezená maximálka. Ručička rychlosti se nedostane přes 200 km/h.

Kdyby se přesně tato limuzína dostala do výroby, tak by pravděpodobně Mercedes-Benz získal dost nových zákazníků, kterým se nelíbí konzervativní usedlý styl Mercedesu. Právě koncept F 700 ukazuje schopnosti konstruktérů a designérů této automobilky a je škoda že se takovéto linie nedostanou do výroby.

Video:

Zdroj: Conceptcarz.com

Jeden komentář »

  • H.V.S

    Myslim,ze mely pro Mercedes F700 navrhnout trochu zajimavejsi karoserii.Design tohoto automobilu se mi zda ponekud obicejny.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.