Hlavní stránka » 2010, Citroen, Novinky

Citroen DS4 High Rider – uvidíme ho zanedlouho na silnicích?

Žádný komentář

Citroen DS High RiderCitroen představí na Ženevském autosalonu nový přírůstek do rodiny DS. Prvním vozem z této vývojové rodiny byl DS Inside a poté DS Révolte a teď přichází i robustní High Rider s přídomkem DS4. Prozatím byly představeny pouze fotky tohoto hybridního krasavce a několik skoupých informací. Na všechny informace si musíme počkat do autosalonu. Naštěstí na tento autosalon pojedu, takže informace budete mít po mém návratu jako na zlatém podnose.

Třídveřový Citroen DS High Rider spadá pod hatchbacky. Z pohledu designu je High Rider poměrně konzervativní zástupce SUV segmentu. Přední maska vozu je ve stejném stylu jako poslední modely automobilky Citroen. Přední světlomety na první pohled připomínají světla z druhé generace našeho „českého“ Superba. Zajímavostí je plátěná střecha, která pokrývá celý vršek vozu až k sloupkům. Bohužel v tuto chvíli nevíme, do jaké míry bude možno tuto plátěnou zástěnu odstranit, či srolovat.

Na boku je zvýrazněná linie, kolem robustních blatníků. V nich se skrývají velká 19 palcová litá kola se zvláštním designem. Nový člen rodiny DS dostal muskulaturní tvary a dost mu to sluší. Doufejme, že Citroen ho v této podobě dostane i do sériové výroby. Předchozí model DS3 Inside šel do výroby takřka identický s koncepčním modelem, takže je možné že High Ridera potkáme příští rok na silnicích. Údaje o velikostech vozu vypadají také zajímavě (délka 4260 mm, šířka 1820 mm a výška 1480 mm).

Pod kapotou tohoto zlatého skvostu se má objevit hybridní systém kombinující dieselový motor (s turbodmychadlem) a elektromotor. Zajímavé je, že tuto kombinaci motorů využívá například i koncept Peugeot SR1, který pochází z koncernu PSA. Je tedy možné, že nový DS High Rider, bude používat podobnou techniku, protože jak Citroen, tak Peugeot spadají pod jeden obrovský koncern.

Zdroj: Conceptcarz.com

Video:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.