Hlavní stránka » 2010, GMC, Novinky

GMC Granite – pojízdný kvádr žuly?

14 února 2010 2 komentáře

GMC GraniteKrychlovitý tvar a tupý výraz. To jsou znaky nového konceptu Granite od americké automobilky GMC. Granit je pro neznalé žula. Po tomto zjištění jistě každý uzná, že je to příhodné jméno pro GMC Granite. Design vnějšku vozu i interiéru je přetechnizovaný přesně tak, jak se očekává od koncepčních vozů. V případné sériové verzi by prvky jako od sebe otevírající se dveře jistě chyběly.

O výkon se stará malý benzínový agregát o objemu 1,4 litru. Díky přeplňování poskytuje tento motor výkon 138 koňských sil. Přestože se jedná o americký automobil, tak výkon by měl být přenášen na kola přes šestistupňovou manuální převodovku. Pokud se Granite, dostane někdy do výroby, je možné že Američani nabídnou i verzi s jejich oblíbenou automatickou převodovkou.

Rozměry (délka 4,097 m, šířka 1,786 m, výška 1,536 m a rozvor 2,631 m) vypadají poměrně zajímavě, přestože GMC Granite spadá svojí konstrukcí pod segment crossoveru. S těmito rozměry by se hodil i na městský život. Tímto směrem je dokonce Granite, mířen, protože má zaujmout hlavně mladší řidiče.

Interiér vozu je koncipován jako 4 místný, což je docela škoda. Mladší řidiči většinou nejezdí sami, ale s partou přátel. Takže jedno místo navíc se vždy hodí. Pokud se dostane GMC Granite do sériové výroby tak jistě svojí cenovkou bude ručen spíše movitějším zájemcům.

Video:

Zdroj: Conceptcarz.com

2 komentáře »

  • Marek

    Ahoj, díky za ukázání pěknýho konceptu, který mě mile zaujal. Přesně takovýto design bych vyhledával při koupi auta. Proč by měla sériovka upustit od od sebe otevírajících dveří? Mě se to zdá velmi pohodlné při nastupování. Marek N.

  • Admin - Ondřej Martinek

    Ahoj, přestože se od sebe otevírající dveře používají u několika sériových vozů (Mazda Rx8, či nový Opel Meriva), tak v nich automobilek nenašly moc oblibu. Jejich vývoj je nejspíše stojí nemalé peníze a lidé na ně nejsou zvyklí, ikdyž mají nesporné výhody ohledně pohodlného nástupu apod. Třeba se však novou Merivou vše změní a za pár let budou tyto dveře „módním“ trendem.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.