Hlavní stránka » 2006, Citroen

Citroen C-Métisse – francouzský šperk

Žádný komentář

Citroen C-mettiseToto 4-místné hybrid kupé bylo představeno na 2006 Paris Motor Show. Svými elegantními proporcemi a hybridním pohonem se citroen snaží oživit zájem o Grand Touring vozidla. Hybridní motor v kombinaci s dieselovým agregátem nejen že je poměrně šetrný k přírodě,ale i se může pochlubit skvělými jízdními vlastnostmi.

Jako primární pohon pro tento koncept C-Métisse který je dlouhý 4,74 m, široký 2 m a nízký 1,24 m, slouží systém C4 HDI hybrid který kombinuje diesel motor o výkonu 150 kW který pohání přední nápravu a 2 elektromotory o výkonu 15 kW které pohání zadní. To zajišťuje dostatečnou výkonnost a optimalizuje trakci. Vůz obsahuje DPFS (filtr pevných částic) a může se chlubit kombinovanou spotřebou 6,5 l/100 km a emise CO2 174 g / km. Jelikož je tento koncept z roku 06 rozhodně by neprošel přes EURO 6 normu která vyžaduje 120g/km avšak až v roce 2010.

Velká pozornost při vývoji tohoto vozu byla věnována jak už zmiňované hybridní technologie ale také aerodynamice. Součinitel odporu vzduchu je roven Cd 0,30. Nejvíc při prvním pohledu na masku vozu Métisse zaujmou mohutné otvory sání mezi kterými se nachází LED světlomety které se postupně naklánějí v závislosti na ůhlu natočení kol a rychlosti vozidla.

Do vozu Citroen C-Métisse se dostanete skrze dvoje boční dveře jejíž první pár se otevírá směrem vzhůru a druhý pár směrem dozadu. Interiér je tónován do bílé barvy které jsou doplňovány hliníkovými prvky. Všechny sedadla jež sou potažena bílou kůží jsou nezávisle ukotvená, takže dopřejí cestujícím dostatek volného prostoru.

Video:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.