Hlavní stránka » 2008, Kia

Asijský rebel – Kia Soul Burner

Žádný komentář

kia soul burnerStudie Soul Burner je jedním z tria extravagantních konceptů od korejské automobilky Kia. Jeho „bratříčky“ jsou modely Kia Soul Diva a Soul Searcher. Avšak rebelský Burner nejvíce vyčnívá díky svému designu, protože hned každého oslní matný černý lak, na kterém je černé lesklé „tetování“ ve stylu draků, kteří se plazí po vozu. Dračí motiv se objevuje po celém vozu, ať už jde o exteriér, nebo o vnitřek vozu. Další použitou barvou je sytě červená, která je použita u spodního sacího otvoru, kolem ráfků kol a dveřních zrcátek.

Jestli jste si doteď nezvykli na světlomety z LE diod, tak byste si měli uvědomit, že vývoj jde dál a LED jsou lepší zdroje světla, než klasické žárovky. Samozřejmě jsou zde použity a to v podobě denních světlometů ve tvaru L na předním nárazníku. Toto zvláštní rozprostření jen podtrhuje divoký a nezkrocený „zjev“ tohoto vozu. V zadní části konceptu Kia Soul Burner vystupují dvě výfukové otvory na vnějším okraji nárazníku. Za povšimnutí jistě stojí i nesymetricky umístěná poznávací značka či atypické otevírání zavazadlového prostoru.

Narozdíl od svých „kamarádů“ dalších dvou konceptů Soul, je střecha Burneru opatřena střešními ližinami. Tato studie SUV vozu využívá širokých nízkoprofilových pneumatik rozměrů 245/40 R19. Na pneumatikách samozřejmě nemůže chybět specifický vzorek dračích plamenů.

Uvnitř vozu jsou čtyři samostatné sportovní sedačky (s dračími motivy) a horizontálně členěné čalounění. Jeho vrchní část včetně povrchu stropu, sloupků a přístrojové desky je jasně rudá v matném provedení, spodní část sytě černá.

Dodatek k 4. Dubnu 2010: Kia Soul se dostane do sériové výroby (více na Sériovky.cz).

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.