Hlavní stránka » 2010, Citroen, Novinky

Citroen GQ – automobil jen pro pány?

31 března 2010 Žádný komentář

Citroen GQ koncept Mimo vřavu Ženevského výstaviště představila francouzská automobilka Citroen koncept GQ. Vytvořila ho společně s pánským magazínem GQ (jak je poznat z názvu vozu). Jelikož do spolupráce byl zapojen především redaktor zmíněného magazínu Dylan Jones a designér Citroenu Mark Lloyd, tak nemohlo vzniknout nic jiného než muskulaturní sportovní kupé GQ. Za zmínku jistě stojí, že zmíněný Mark Lloyd má na „triku“ design nejnovějšího Citroenu DS3. Ale zpět ke konceptu GQ.

Cílem bylo vytvořit automobil, který by svojí svérázností a tvary zaujal především pánské publikum. Podle fotografií se jim to doopravdy povedlo. Přední maska je velmi podobná 4 roky starému konceptu Citroen C-Métisse. Jinak však designová studie GQ si jde vlastním směrem. Právě přední štěrbiny sloužící jako sání jsou nejvýraznějším prvkem tohoto vozu.

Pro pohon konceptu Citroen GQ byl použit hybridplug-in pohon. Tedy pod kapotou nalezneme benzínový čtyřválec o objemu 1,6 l doplněný elektromotorem. Spalovací motor využívá přímé vstřikování paliva do válce, což má kladný vliv na spotřebu a výkon.

Zajímavými hodnotami jsou jistě zrychlení a emise. Zrychlení z 0-100 km/h se podařilo konstruktérům z Citroenu dostat na hodnotu 4,5 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na obvyklou hranici 250 km/h. V Evropě stejně není mnoho silnic, kde by se dalo jezdit takovouto rychlostí.

Obsah CO2 ve výfukových plynech se díky použití hybridní jednotky snížil na 80g/km. Jak bylo zmíněno výše, tak Citroen GQ je plug-in hybrid. Tedy akumulátory potřebné k napájení elektromotorů se dají nabíjet i z klasické síťové zástrčky.

Přesné výkonové parametry nebyly oficiálně zveřejněny a pravděpodobně nikdy nebudou. Jedná se totiž pouze o designovou studii, která se nemá dostat do sériové výroby.

Zdroj: Autoblog.com

Video:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.