Hlavní stránka » 2010, Doporučujeme, Novinky, Peugeot

Peugeot SR1 – budoucnost francouzského lva?

Jeden komentář

Peugeot SR1Francouzský lev se v posledních měsících utrhl z řetězu a chrlí jeden zajímavý koncept za druhým. Doufejme, že aspoň některý z těchto vozů se jednou stane realitou. Tentokrát Peugeot představil koncept SR1, který v sobě snoubí ladné linie a dlouhou příď.

SR1 vypadá, jako kdyby byl vytesán z jednoho kusu železa, protože jeho křivky takovéto tvrzení jen podtrhují. Oficiálně bude tento vůz představen na Ženevském autosalonu, který se bude konat v Březnu tohoto roku.

Samozřejmě, stejně jako většina posledních konceptů světových značek, je i tento vůz hybrid. O pohon se stará hybridní systém Hybrid4. Tento systém využívá výkon přeplňovaného čtyřválce o objemu 1,6 l a elektromotoru. Spalovací motor (výkon 160 kW) je tradičně umístěn pod kapotou a elektromotor (70 kW) je umístěn u zadní nápravy. V případě potřeby jsou v činnosti oba motory (akcelerace apod.).

Díky tomuto hybridnímu pohonu dokáže Peugeot SR1 zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,7 s. Přestože je karoserie vozu z karbonových vláken, tak celková hmotnost dosáhla 1525 kg. Pro řidiče, kteří při placení u čerpací stanice neradi sahají hluboko do peněženky máme dobrou zprávu. Koncept SR1 má kombinovanou spotřebu 4,9 litru benzínu na 100 km.

Rozložení sedadel v konceptu Peugeot SR1 je poměrně netradiční, protože se jedná o 2+1 (tedy dva cestující v předu a jeden v zadu). Zadní pasažér sedí uprostřed za předními sedadly (obrácené rozložení sedadel bylo použitou například u konceptu Nissan Mixim).

Tento model disponuje také plastovou střechou, jejíž princip odkoukal Peugeot od plachetnic (nebylo zatím oficiálně řečeno o jaký princip se jedná). Takže pokud se tento model dostane do sériové výroby, tak si jistě najde fanoušky mezi milovníky vozů segmentu kabrio. Zajímavým designovým prvkem jsou štěrbinové zadní světlomety, kterými může volně protékat proudící vzduch.

Video

Jeden komentář »

  • pitrisek

    Konečně se Peugeotu něco povedlo! Je dobře, že SR1 vybočuje z řady, přestože je podobný Astonu Martinovi

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.