Hlavní stránka » 2009, MINI

MINI Beachcomber – co se takhle projet po pláži?

Žádný komentář

Mini BeachcomberAutomobilka MINI je známá svými malými vozy, které jsou pro majitele větších vozů jen pro smích. Jenže MINI rozhodlo to změnit, tak v nejbližších měsících bude představen první SUV model – MINI Crossman. Samozřejmě tento vůz bude i reakcí na zvýšenou poptávku po „terénních“ SUV vozech, která panuje už několik let.

Jenže MINI překvapilo celý automobilový segment, když na nedávném Detroitském autosalonu představila koncept Beachcomber, který svojí konstrukcí vychází právě z připravovaného SUV vozu. Tímto konceptem chtěla MINI ukázat světu, že její konstruktéři oplývají smyslem pro zábavu a že nejsou tak konzervativní, aby využívali pouze klasickou koncepci malých vozů Mini.

Koncept Beachcomber je zajímavý zejména chybějícími dveřmi a střechou, protože tento vůz má být zaměřen spíše do tropičtějších částí světa. Má být tedy určen na projížďky po plážích třeba na Hawai apod. V případě nepříznivého počasí, lze otvory po dveřích a střeše zakrýt průhlednými plastovými kryty. Celý koncept je inspirován aktivním dobrodružným stylem života a soutěží Ironman. Z této soutěže si Beachcomber vzal například symboly jednotlivých disciplín a použil je na jednotlivá (4) sedadla. Původně se také přemýšelelo, že by se tento model měl jmenovat právě Ironman.

Jelikož studie terénního vozu Beachcomber vychází z připravovaného SUV, tak svojí délkou více jak 4 metrů, je nejdelší ze všech vozů MINI. Samozřejmě i světlá výška vozu je několikrát vyšší než u klasických MINI automobilů. Pohon tohoto vozu nebyl do této chvíle ještě specifikován, ale točivý moment od motoru se bude přenášet na všechna 4 kola (4×4). Tuto technologii by měl BeachComber převzít od automobilky BMW.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.