Hlavní stránka » 2009, Bugatti

Bugatti 16C Galibier – nejluxusnější sedan pod sluncem

13 prosince 2009 Jeden komentář

Bugatti 16C GalibierNedávno automobilka Bugatti představila nový koncepční vůz, který byl nazván Bugatti 16C Galibier. Tato nevídaná studie nebyla překvapivě představena na Frankfurtském autosalonu (2009), ale byla představena VIP návštěvníkům na večírku v Molsheimu.

Podle prohlášení této automobilky se má tento vůz stát nejluxusnějším a nejvýkonnějším čtyřdveřovým automobilem. Pojďme se tedy podívat blíže na tento vůz, jestli Bugatti má právo hlásat takového troufalé tvrzení. Tento koncepční vůz nejprve dostal jméno Bugatti Royale či poté Bordeaux, ale nakonec byl představen pod jménem Galibier, což je jedna z nejnáročnějších etap závodu Tour de France.

Srdcem tohoto vozu je 16-ti válcový motor, který dokáže s tímto sedanem o délce 5,3 metrů pokořit rychlost 350 km/h. Což na objemný vůz o váze 1900 kg je opravdu úctyhodný výkon. Takto „nízké“ váhy bylo dosáhnuto použitím uhlíkových vláken, ze kterých je vytvořen celý skelet tohoto vozu.

Nejvýraznějším prvkem této studie je boční část vozu vytvořená z leštěného hliníku, který byl opracován do podoby blízké zrcadlu. Tyto zrcadlité bočnice začínají vedle oválného sacího otvoru (tak typického pro Bugatti a pokračují přes celý bok vozu a jsou zakončeny těsně za zadními dveřmi vozu.

Interiér této studie je stejně jako vnější vzhled vozu laděn do luxusního tónu. Ve vnitřku automobilu je k vidění kombinace retro prvků a nejnovějších technologií. V interiéru bylo použito velké množství luxusních materiálů jako drahé dřevo či pravá kůže.

Video

Jeden komentář »

  • Chytrý

    A jaká je cena?

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.