Hlavní stránka » 2007, Citroen

Máte rádi kytky? Citroen C-Cactus je přesně pro Vás

Žádný komentář

citroen c-cactusJestli jste už nedoufali v reinkarnaci legendárního automobilu Citroen 2CV, kterému se přezdívalo „kachna“, tak nevěšte hlavu. Na autosalonu v Paříži (2007) byl představen koncept Citroen C-Cactus. Tento nový model vychází svými proporcemi a liniemi z výše zmiňované „kachny“, tedy jeho design se vyznačuje tolik typickými oblými tvary.

Myslíte, že se C-Cactus v této podobě nedostane do normálního provozu? Tak to se mýlíte (částečně), protože první sériové vozy by mohli vyjet z montážní linky mezi roky 2011 až 2012. Nejspíše ale některé designové prvky budou muset být nahrazeny klasickými liniemi.

Prozatím jsou hodnoty tohoto vozu následující: délka 4200 mm, šířka 1800 mm, výška 1490 a rozvor náprav 2800 mm. Koncept Citroen C-Cactus je založen na co největší možné úspoře dílů a energie, takže většina dílů bude recyklovatelných a dokonce některé karosářské prvky budou zaměnitelné. Dokonce i otevírání okýnek padlo na úkor úspory váhy a dílů, takže si v parních letních dnech budete muset vystačit s klimatizací.

C-Cactus má být čistý elektromobil, tedy při provozu nemá být spálena ani jedná kapka fosilního paliva. Elektromotory si budou brát energii z li-ion baterií. Maximální konstrukční rychlost je 110 km/h, tedy jedná se spíše o městské ekologické vozítko. Předpokládá se, že bude k dispozici i hybridní verze, která bude kombinovat elektromotory a dieselový motor.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.